ابر روان کننده دیرگیر بتن پایه پلی کربوکسیلات SPC-R12

شرح:

آخرین نسل فوق روان کننده و کاهنده شدید آب بتن بر پایه پلی کربوکسیلات اتر با حالت دیرگیر جهت ساخت بتن های توانمند و بتن ریزی در هوای گرم.

ابر روان کننده کربوکسیلاتی دیرگیر محصولی توانمند با قابلیت کاهش آب اختلاط بتن و افزایش کارایی بتـن می باشد که بر اساس جدیدترین و پیشرفته ترین فرمولاسیون تولید و عرضه می شود. این محصول دارای زنجیره های جانبی طویل می باشند که موجب پخش یکنواخت ذرات سیمان در بتن می باشد.

ابر روان کننده کربوکسیلاتی دیرگیر با کنترل زمان گیرش بتن کار پذیری بتن را افزایش می دهد و مـوجب کسب مقـاومت اولیه بیشتر و همچنین افـزایش مقـاومت در دراز مـدت می شـود. این محصول برای بتـن ریزی های حجیم، حمل بتـن در مسـافت های طولانی و بتن ریزی در شرایط آب و هوای گرم مناسب می باشدابر روان کننده و کاهنده شدید آب بتن منطبق با استانداردهای ISIRI 2930 Table 12,13 – ASTM C494 Type G

 

خواص مزایا ابر روان کننده :

۱- توان افزایش اسلامپ بتن از ۲ به ۲۳ (وارفته)

۲- امکان کاهش نسبت آب به سیمان بین تا ۴۰ درصد (بدون تأثیر در کارایی بتن)

۳- عدم نیاز به ویبره

۴- افزایش تراکم و انسجام بتن

۵- افزایش مقاومت فشاری، خمشی و سایشی بتن

۶- بهبود نمای بتن

۷- توانایی حفظ اسلامپ بتن تا ۱۲۰ دقیقه در دمای ۲۵ درجه سانتیگراد

۸- کاهش نفوذ پذیری بتن در برابر آب،یونهای کلر و سولفات

۹- حفظ کارایی در زمانی طولانی و عدم ایجاد درز سرد هنگام بتن ریزی

۱۰- جلوگیری از آب انداختگی و جداشدگی سنگدانه ها

۱۱- کاهش چشمگیر ترک های ناشی از انقباض و خزش احتمالی بتن از طریق کاهش مصرف سیمان

کاربرد ابر روان کننده:

۱- بتن ریزی در مقاطع باریک و پر آرماتور

۲- ساخت بتن های خود متراکم S.C.C

۳- ساخت بتن های پر مقاومت H.S.C

۴- صنایع قطعات پیش ساخته

۵- زمان طولانی بین ساخت و تخلیه بتن در هوای گرم

 

نحوه عملکرد ابر روان کننده در بتن :

این افزودنی با ایجاد نیروی دافعه که به دلیل هم باری ذرات سیمان به وجود می آید باعث پخش کامل و یکنواخت ذرات سیمان در بتن می گردد و از محبوس شدن آب بین مولکول های سیمان جلوگیری می کند.

روش مصرف ابر روان کننده :

ابر روان کننده بتنSPC-R12   به مخلوط بتن آماده اضافه نموده و برای هر متر مکعب یک دقیقه میکس نمائید.

ساختار مولکولهای تشکیل روانساز بر پایه پلی کربوکسیلات اتر از یک شاخه اصلی و چند شاخه فرعی تشکیل شده است . با افزودن پلی کربوکسیلات اتر به مخلوط بتنی یا ملات سیمان ، لایه ای باردار متشکل از مولکولهای پلی کربوکسیلات اتر اطراف دانه های سیمان را فرا می گیرد و این امر موجب دفع ذرات سیمان از یکدیگر داخل مخلوط بتنی یا ملات می شوند . در اصل ممانعت فضایی شاخه های فرعی ماده پلی کربوکسیلات اتر باعث دفع ذرات می شوند و نیروی هیدروفوب در شاخه اصلی این ماده موجب جذب مولکول های بزرگ به واسطه ذرات سیمان شده و به این ترتیب مولکول های آب را در فاصله دورتری نسبت به درات سیمان مخلوط قرار می دهند و این امر موجب روانی مخلوط بتنی یا ملات می شود. پس از گذر زمان مشخص تعیین شده ، بارهای ایجاد شده در مخلوط بتنی ، در اثر القای معکوس از بین می رود و موجب افت اسلامپ بتن و آغاز هیدراسیون سیمان و فرایند گیرش بتن و ملات می شود. علاوه بر روانی در فرمولاسیون تولید ابر روان کننده کربوکسیلاتی دیرگیر از مواد دیرگیر کننده استفاده شده است که با قابلیت حفظ کارایی بتن در حالت خمیری موجب کنترل و تاخیر در گیرش بتن و حصول مقاومت فشاری مطلوب تر شود.

 

میزان مصرف ابر روان کننده :

ابر روان کنندهSPC-R12  به میزان ۰/۳ تا ۰/۸ لیتر به ازای ۱۰۰ کیلوگرم سیمان به مخلوط بتن اضافه می گردد. ممکن است با توجه به نیاز پروژه و مصالح مصرفی مقادیر بیشتری نیز به بتن اضافه شود. (ملاک میزان دقیق مصرف آزمایش های کارگاهی خواهد بود).

 

 

  جدول مشخصات فنی ابر روان کننده بتن : 

 

حالت فیزیکی

مایع

رنگ

طیفی از زرد مایل به سبز

وزن مخصوص

۱/۱ گرم در سانتیمتر مکعب در ۲۵ درجه سانتیگراد

اسیدیته (PH)

۶/۵

میزان کلراید

حداکثر  ppm 700

مقدار نیترات

فاقد نیترات

 

شرایط نگهداری ابر روان کننده :

ابر روان کننده SPC-R12  را  در  بازه ی دمایی ۵ + تا ۳۵ + درجه سانتیگراد و در مکانی سرپوشیده و به دور از تابش آفتاب، گرما  و سرما نگهداری نمایید. در این صورت می توان این محصول را به مدت ۸ ماه نگهداری نمود. عدم رعایت انبارداری مناسب باعث آسیب دیدن و مصرف بیشتر محصول می گردد.

 

بسته بندی ابر روان کننده:

ابر روان کننده SPC-R12  در ظروف ۲۲ ،۳۳ و ۴۴ کیلوگرمی عرضه می گردد .