سولجر قالب فلزی بتن

سولجر قالب بندی در مشهد
                                                                  سولجر قالب فلزی بتن ( پشت بند قالب )
سولجر قالب فلزی بتن عضو عمودی باربر با ممان اینرسی زیاد می باشد که از آن بعنوان پشت بند عمودی در قالب دیوار و در کفراژبندی تیر و دال همچنین به علت سبک و مقاوم بودن آن شمع حمایتی در دیوارهای دوطرفه مورد استفاده قرار می گیرد که موجب افزایش مقاومت پانل های قالب های مدولار در برابر فشارهای جانبی بتن می گردد .
سولجرها در طول های ۱، 1/5، 2/5 و ۳ متری تولید می‌شوند.
 
 
مزایای استفاده از سولجر قالب فلزی بتن:
 
1– به علت فرم خاص هندسی آن، مقاومت قالب بتن را در برابر فشار جانبی بتن تا چند برابر افزایش می دهد.
2- پس از باز کردن قالب فلزی بتن، سطح بتن صاف و زیبایی خواهیم داشت.
3- ایمنی اجرا در ارتفاع
 
با استفاده از بولت های عصایی ، سولجر ها بر روی پانل های قالب مدولار و لوله های پشت بند ثابت می شوند که با آزاد شدن بولت های تمام رزوه پس از اتمام بتن ریزی و سپری شدن ساعات اولیه گیرایی بتن، دیگر نیازی به آزاد کردن و برداشتن سولجر جهت جابجایی پانل های قالب نمی باشد و می توان مجموعه قالب ها، لوله های پشت بند و سولجرها را بصورت یکپارچه مشابه قالبهای تونلی با جرثقیل جابجا نمود .
 
جنس سولجر قالب فلزی بتن، ورق فولادی St.37 به ضخامت ۳ میلیمتر می باشد که به صورت ناودانی دوبل شده در طول های مختلف تولید می گردد.
 
در اجرای سازه های سنگین و مرتفع و همچنین در مواردی که عرض بتن بیشتر از 20 سانتی متر باشد، جهت پشت بند قالب ( نگهدارنده قالب ) از سولجر ها که
بصورت عمودی توسط بولت عصایی ، واشرکاس و مهره بسته می شوند ، استفاده  میگردد.
 
سولجرها با ارتفاعات مختلف تولید می گردند و دارای طول و عرض 15سانتی متر و ارتفاع های 100، 150، 200 ، 250 و 300 سانتی می باشد.