قالب لغزنده

قالب لغزنده یک کدام از دیگر از طریق های قالب بندی میباشد

که با حرکات مقطعی و به طور تدریجی به جلو یا این که بالا تکان می‌نماید.

درین گونه قالب بتن ریزی و میلگرد گذاری به طور پیوسته انجام می‌گردد.

بهتر میباشد بدانید که سطح این دسته قالب همواره در تماس با بتن می‌باشد.

بتن و قالب در مسافت در حدود یکدیگر قرار دارا‌هستند به نحوی که قالب بر روی بتن لیز میخورد.

 

اجزاء سازنده قالب لغزنده

قالب لغزنده از یوغ، پشت بندهای افقی یا این که کمرکش و قالب بدنه تاسیس شده است. وظیفه یوغ ساخت مقاومت در مقابل فشارهای جانبی بتن و انتقال بار به محل میله جک ها است. پشت بندها وظیفه ایجاد مقاومت خمشی در قالب بدنه و انتقال فشار قالب ها به یوغ ها را بر عهده دارا‌هستند. جنس قالب بدنه ممکن میباشد از اشکال مختلفی اعم از الوارهای چوبی، پانل های فلزی و پانل های تشکیل‌شده از چندین لایی باشد. قالب بدنه به صورت بی واسطه به پشت بندهای افقی پیوند میخورد.

 

مزایای به کار گیری از قالب لغزنده

به کارگیری از این جور قالب مزایای اکثری دارااست که در اینجا به یک‌سری آیتم اشاره خوا‌هیم کرد. سرعت اجرای این جور قالب بسیار بالا می‌باشد. به این ترتیب به کارگیری از این جور قالب منجر صرفه جویی در وقت استفاده کننده خواهد شد. همینطور این قالب از نگاه اقتصادی بسیار مقرون به صرفه میباشد. اجرای این جور بنا به طور یک دست می‌باشد. این به آن معنا میباشد که درزهای ساختمانی افقی و عمودی در آن مشاهده نخواهید کرد.

قابلیت و امکان انجام عملیات نما کاری بر روی بنا در‌این مدل قالب آماده شده‌است. به این ترتیب پس از بتن ریزی می‌توانید عملیات نما کاری را انجام دهید. در به کار گیری از این گونه قالب نیازی به اجرای داربست نما به شیوه های کلاسیک نخواهید داشت. همینطور میتوانید قطعات قالب را به طور پیش ساخته از کارخانه تهیه و تنظیم نمایید. در زمان اجرای قالب لغزنده می‌توانید هم زمان بخش های دیگر عمل را مانند بالا کشیدن خرپاهای سقف را هم انجام دهید.

قالب لغزنده

بتن آرکا

برای بازدید از سایت دیگر ما اینجا کلید کنید.

با تشکر از دیدن شما

قالب لغزنده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *